Odlewy z aluminium i cynku  Odlewy z aluminium i cynku

PRZYGOTOWYWANIE STOPÓW

Najlepsze efekty prowadzonej przez nas produkcjipoprzedza odpowiednie przygotowanie materiału. Jeśli ten etap zostanie przeprowadzony dokładnie i z odpowiednią starannością, końcowy odlew będzie charakteryzował się optymalną wytrzymałością oraz zwartą strukturą.

Stopy aluminium przygotowywane są w centralnej topialni wyposażonej w piece indukcyjne średniej częstotliwości o pojemności 1500 kg z automatycznym systemem sterowania i kontroli. Stopy cynku topione są w piecu oporowym wyposażonym w automatyczny system załadunku wsadu.

Dzięki takim parametrom można przystąpić do kolejnego etapu, jakim jest odlewanie metodą ciśnieniową.

ODLEWANIE CIŚNIENIOWE

Wykorzystywana przez nas metoda pozwala na stworzenie wyrobów o niezwykle dużej dokładności i wytrzymałości, jak również wysokiej jakości powierzchni. Posiadamy specjalistyczne maszyny ciśnieniowe poziome zimno-komorowe i pionowe gorąco-komorowe o sile zwarcia od 80 do 1000 ton. Przy wykonywaniu odlewów aluminiowych stosowany jest automatyczny system spryskiwania form, zalewania, odbioru odlewów. Taka metoda zapewnia sprawne wykonywanie poszczególnych procesów, co przyczynia się jednocześnie do zwiększenia wydajności prac.

Nasza firma stosuje najnowsze osiągnięcia techniki do zwiększania trwałości powierzchni form, co pozwala podwyższać ich parametry eksploatacyjne, w tym przede wszystkim odporność na uszkodzenia mechaniczne. Istnieje możliwość wykonywania wyrobów z zastosowaniem próżni. Stabilizacja temperatury form zapewniana jest poprzez zastosowanie urządzeń grzewczochłodzących.

OBRÓBKA ODLEWÓW

Wykonane odlewy ciśnieniowe aluminium i cynku mogą zostać poddane obróbce mechanicznej lub ręcznej. Specjalistyczna obróbka mechaniczna prowadzona jest na pięcioosiowych poziomych i pionowych centrach obróbczych oraz tokarkach sterowanych numerycznie. W zakresie obróbki powierzchniowej oferujemy obróbkę ścierno-wibracyjną, śrutowanie, wybłyszczanie. Dzięki temu, w zależności od preferencji klienta możemy uzyskać powierzchnię gładką, chropowatą, matową, jak również błyszczącą.

PAKOWANIE I WYSYŁKA DO ODBIORCY

Nasza firma stosuje różne metody zabezpieczenia wyrobów w czasie transportu. Podczas wyboru odpowiedniej techniki kierujemy się przede wszystkim bezpieczeństwem poszczególnych produktów. Wykorzystujemy w tym celu materiały, które najlepiej ochronią wyroby przed uszkodzeniami mechanicznymi. Są to często grube kartony czy ochronna folia bąbelkowa. Dostawy realizowane są zgodnie z wymogami odbiorców według ustalonego wspólnie harmonogramu. Przed każdą wysyłką przeprowadzana jest szczegółowa kontrola jakościowa.