Oferta

Odlewnia Ciśnieniowa Meta-Zel Sp. z o.o. oferuje wykonywanie odlewów, specjalistyczną obróbkę skrawaniem CNC oraz badania laboratoryjne i usługi pomiarowe. Posiadana wiedza, rozwiązania oparte o wypracowane technologie i patenty, odnowiony park maszynowy oraz nowoczesna infrastruktura techniczna umożliwiają realizację wysokiej jakości produktów i usług dostosowanych do indywidualnych wymogów każdego klienta.

Wykonywanie odlewów

ze stopów aluminium i cynku o ciężarze do 7,5 kg. Produkcja realizowana jest na specjalistycznych maszynach ciśnieniowych poziomych zimno-komorowych i pionowych gorąco-komorowych o sile zwarcia od 80 do 1000 ton. Stosujemy najnowocześniejsze technologie, mające na celu uzyskanie wyjątkowo wytrzymałej powierzchni, która wyróżnia się odpornością zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i niekorzystne warunki atmosferyczne.

Odlewy dla branży motoryzacyjnej i elektromaszynowej

Szczególną pozycją w naszej ofercie są detale dla branży motoryzacyjnej i elektromaszynowej. Posiadamy duże doświadczenie we współpracy z tymi branżami, czego wyrazem są obecnie produkowane odlewy. W związku ze zrealizowanym projekem inwestycyjnym posiadamy możliwość produkcji detali i seryjnego uzyskiwania parametrów: czystość poniżej 4 mg zanieczyszczeń na wyprodukowany detal, szczelność na poziomie leakrate poniżej 4 ccm/min, porowatość gazowa poniżej 0,8%. 

Wykonywanie odlewów
Specjalistyczna Obróbka CNC

Specjalistyczna
Obróbka cnc

prowadzona jest na pięcioosiowych poziomych i pionowych centrach obróbczych oraz tokarkach sterowanych numerycznie. W ramach tego rodzaju usług proponujemy między innymi toczenie, frezowanie, skrawanie. Zapewniamy naszym klientom najwyższej jakości usługi, dlatego też podczas naszych prac korzystamy wyłącznie z nowoczesnych maszyn sterowanych numerycznie (CNC). W zależności od potrzeb, proponujemy również szeroki wybór metod wykończenia poszczególnych elementów. Może to być chociażby śrutowanie, szlifowanie, piaskowanie czy wybłyszczanie.

Badania laboratoryjne
I usługi pomiarowe

obejmujące propozycje kompleksowych usług. Wśród nich znajdują się przede wszystkim badanie składu chemicznego, twardości, wytrzymałości, szczelności, jak również precyzyjne wzorcowanie przyrządów pomiarowych. Polecamy również niezwykle przydatną analizę rentgenowską, która pozwala na kontrolę niewidocznych parametrów, takich jak chociażby wewnętrzna struktura danego elementu.

Badania laboratoryjne i usługi pomiarowe

Firma realizuje kompleksowe projekty dla swoich kontrahentów. Organizuje przygotowanie i uruchomienie nowej produkcji oraz zleca i uczestniczy w wykonywaniu oprzyrządowania.